O NÁS

Jsme Martina a Lukáš, rádi projektujeme, stavíme a trávíme čas v dílně, kde hromadíme nejrůznější zbytky a odřezky. Ty pak přetváříme v něco nového, krásného a nedokonalého. Martina se specializuje na interiérový design a dokáže trávit v dílně celé dny. Její hlava kreativě lítá. Ta Lukášova je techničtější a v dílně zavřená by celý den nevydržela.

Máme za sebou už celkem dost projektů (třeba Salon Joshua, VeryMary nebo Joshua District). Některé z nich děláme dohromady, jiné každý zvlášť.

Joshua design je takové naše společné dítě (nepočítaje dvě jiné, ale živé ratolesti). Začalo to před 8 lety, kdy jsme zjistili, že nedokážeme jen tak ležet a nic nedělat – a to ani na dovolené. Byli jsme totiž zrovna na Bali v pronajatém domě. Byl to trochu holo-dům, tak jsme se rozhodli ho vytunit k obrazu svému. Chceme houpačku pro kluky?! Jasně, mohli bychom skočit do místního marketu a koupit nějakou novou plastovku v přepočtu za pár korun. Ale proč, když tu máme starý skejt a potřebujeme k tomu jen dvě lanka. Naše ruce vždycky chtěly něco vyrábět a projektovat, pak už stačil jen nápad. Kluci by k postelím potřebovali noční stolky, tady máme dvě pevné krabice od limonád a lepenku. Voilà a byly to stolky.

Někomu to může připadat jako vaření z vody, ale nám zas vždycky přišlo zbytečné kupovat nové, když si to dokážeme vyrobit ze starého a z toho, co najdeme na pláži. A taky se nám to takhle víc líbí, je to náš design a žádná sériovka. Neuděláme na vlas stejný produkt, ani kdybychom chtěli. A my ani nechceme.

Pak začali chodit kamarádi, jestli bychom jim nepomohli s jejich projekty, že se jim ten urban-punk styl u nás děsně líbí. Za večeři, za pivko. Chodili stále další a nás to nepřestávalo bavit.

Když se dá využít krabice, dá se využít i kontejner. A tak vznikl náš balijský Joshua District, celý postavený z kontejnerů. Původní plán byl jeden dům, ale k tomu logicky potřebujeme dílnu, no a pak taky, ať si tu někdo může dát kafe a galerii pro náš art….no a docela rádi bychom rampu, k tomu skejt shop…. District nám trochu narostl a dařilo se mu.

Víc a víc lidí se na nás obracelo, že mají rádi náš design a chtějí něco podobného. Neplánovali jsme nějaký business, ale prostě jen dělali, co je nám vlastní, tvořili a neplýtvali u toho. A vznikl tak náš Joshua design.

Recycle or die. Co můžeš použít znovu, použij.

NAŠE PRÁCE

Chcete postavit něco nového nebo máte třeba kavárnu, obchod, garáž, co byste rádi zrenovovali? My vytvoříme nápad pro váš prostor. Nejdříve si sedneme a dostaneme z vás vše podstatné i nepodstatné – co máte rádi za materiály, barvičky, přírodu, obrazy? K čemu bude prostor sloužit? Budou tam lidi spíš pařit, nebo si číst? Posloucháte rock, pop, nebo techno? To všechno je pro nás důležité, abychom přišli s nápadem, co vám i vašemu prostoru opravdu sedne a zároveň bude plně funkční.

Výstupem by měl být moodboard, 3D návrh nebo nějaká skeč. Pokud budete chtít, můžeme pak spolupráci posunout dál a pustit se do (pře)stavby.

Používáme recyklované materiály všude, kde můžeme. A nikde to není vidět lépe, než u našich interiérových produktů. V naší dílně byste našli desítky a stovky zdánlivě zbytečného harampádí – nás ale baví tohle harampádí předělávat na designové produkty. Všechny pak mají příběh nějakého odpadku, co jsme našli na pláži, odřezků z výroby nebo zbytků ze stavby. Každý kousek je originál. Jasně, můžeme vyrobit něco podobného, ale nikdy to nebude sériovka z Ikey. Podle nás je hloupost produkovat a kupovat pořád nové a novější, když se může ze starého vytvořit něco úplně jiného. Při výrobě dáváme prostor fantazii, ale krotíme jí funkčností. Na židli se musí dobře sedět, lampa musí svítit a stůl se nesmí kinklat. Recyklovaný design a funkčnost, tak nám to dává smysl.

Můžeme společně projít celou cestou vašeho projektu – od nástřelu tužkou, přes první kop do země, až po tu poslední kávovou lžičku. Možná chcete postavit dům a máte jen hrubou představu, že chcete bazén a ložnici v minimalistickém stylu. Nebo máte malý podnik, který na vás působí jako babiččina ložnice, a vy nevíte, co s tím. Pokud chcete do svého prostoru pustit trochu urbanového větru, rádi vám s tím pomůžeme. Nejdříve vás vyzpovídáme, zjistíme, co byste si představovali, jakou funkčnost by měl projekt mít. Co vy máte rádi / neradi za materiály, barvy, styly i jídlo. Dostaneme z vás všechny možné informace, odpíchneme se od toho, vytvoříme a schválíme si 3D návrh a pak začneme kopat, bourat, renovovat. Něco malého se může změnit za běhu, ale společné myšlence zůstaneme věrni až do šťastného konce.

NAŠI KLIENTI